Produkcja palet
-gwoździarki
Czytaj więcej
Zbrojarstwo
-wiązarki do zbrojenia;
-przecinarki;
-giętarki; -drut
Czytaj więcej
Remonty i wykończenia
-gwoździarki; -sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej
Budownictwo
-gwoździarki do stali, betonu; -ciężkie zszywacze;
Czytaj więcej
Dekarstwo
-gwoździarki; -zszywacze ręczne i pneumatyczne
Czytaj więcej
Zamykanie opakowań
-zszywacze mechaniczne i pneumatyczne do kartonów;
Czytaj więcej
Montaż płyt regipsowych
-wkrętarki do regipsów
Czytaj więcej
Produkcja mebli
-sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej
Tapicerstwo
-sztyfciarki;
-zszywacze;
Czytaj więcej

Jaka jest różnica w wymiarach między sztyftami AY i AX?

Wymiary główek są następujące: AY - 1.27 x 1.65 mm AX – 1.27 x 2.03 mm. Jak widać, nie jest to duża różnica.

Czytaj więcej...

Zauważyłem, że są trzy rodzaje gwoździ. Jak się nazywają? Jak rozróżnić jeden typ od drugiego?

Oto trzy najpopularniejsze rodzaje gwoździ: Gwoździe z główką ściętą – wprowadzone na rynek w latach 60., były pierwszym typem gwoździ używanym w gwoździarkach.

Czytaj więcej...

Przepływ powietrza w narzędziach bezolejowych

Jeśli chcesz umieć diagnozować i usuwać usterki gwoździarek i zszywaczy, musisz wiedzieć, jak przebiega przepływ powietrza. Dobrze jest znać przepływ powietrza w dwóch trybach pracy, bezczynnym (narzędzie nieuzbrojone) i aktywnym (uzbrojone).

Czytaj więcej...

Kiedy wciskam cyngiel, z mojego narzędzia wydostaje się powietrze. Nie wydostaje się, gdy podłączę wąż – tylko kiedy wcisnę cyngiel. Dlaczego tak się dzieje?

Kiedy narzędzie jest uzbrojone, ciśnienie powietrza jest usuwane z górnej części zaworu spustowego, co pozwala wypchnąć zawór do góry, otwierając górną część rękawa cylindra. Teraz ciśnienie powietrza może przejść do rękawa i przepchnąć w dół tłok, aby wbić łącznik.

Czytaj więcej...

Proszę o wyjaśnienie jak przebiega powietrze w narzędziach pneumatycznych olejowych?

Jeśli chcesz umieć diagnozować i usuwać usterki gwoździarek i zszywaczy, musisz wiedzieć, jak przebiega przepływ powietrza.

Czytaj więcej...

Moją starą sztyfciarkę SLP20 ukradziono i muszę ją zastąpić. Zauważyłem, że macie nowszą sztyfciarkę, FinishPro25XP (FIP25XP). Jestem wykonawcą prac remontowych. Czy jest jakiś powód przeciw wymianie na FIP25XP? Czy FIP25XP zastąpi SLP20? Które narzędzie

Uważam, że dla cieśli FP25XP jest lepszym wyborem. Regulacja głębokości wbicia, miękki nos, zabezpieczenie pustego magazynka (nie ma gwoździ – następuje blokada), mocowanie do paska i regulację siły wbicia to funkcje, których nie ma SLP20. Oczywiście, dłuższe gwoździe dla FP25XP czynią z niej dobry wybór do prac wykończeniowych.

Czytaj więcej...

Jakich zszywek używać w tapicerstwie

Tapicerstwo jest jednym z najpopularniejszych zastosowań dla zszywek z cienkiego drutu. Jeśli weźmiesz pod uwagę wybór materiałów używanych do tapicerowania krzesła, będziesz chciał użyć zszywki, która najlepiej przymocuje materiał do krzesła. Nie chcesz, aby zszywka przebiła się przez materiał ani spowodowała rozdarcie już po wbiciu.

Czytaj więcej...